Jdi na obsah Jdi na menu
 


Republikové finále ve volejbale - Dřevěnice 2010

4. 9. 2010

6 žen po obrně…..Tak jsme vypadaly v neděli ráno.

Do Dřevěnic jsme vyrazily autobusem z Břeclavi o půl druhé v plné sestavě 6 (slovy: šesti) hráček: Eva, Lenka, Jana, Martina, Katka, Olina. Toť vše – ostatní se z určitých důvodů nemohly zúčastnit, nervy jak prase, padly i návrhy, že to i zrušíme, ale to jsme přece nemohly udělat.

Vylosovaly jsme skupinu A o šesti týmech. V sobotu v 8 ráno po snídani hurá na plac, jako totální outsideři. První zápas byl se Středočeským krajem, zpočátku jsme držely tempo a tahaly se o body, ale nakonec prohra 2:0. Ve druhém zápase jsme chytly Prahu – opět 2:0 prohra. Po mírném znechucení jsme se těšily z výhry nad Karlovarským krajem 2:0, pak to šlo jak po másle, srdceryvný boj s Moravskoslezským krajem v tie-breaku opět výhra 2:1. Poslední zápas ve skupině jsme završily prohrou s Plzeňským krajem 2:0, to byl těžký zápas, soupeřky byly opravdu sehrané, oproti nám. S tímto skórem jsme počítaly, že budeme hrát o 5-8. místo, ale co čert nechtěl, sčítaly se sety a my se posunuly o příčku níž. Smůla. Druhý den probíhaly zápasy o umístění. Přesně načas v 8 ráno po decentním tanečním večírku (však to znáte) opět Jihomoravanky na značkách. Hýbat se nemohl nikdo, nepomohla ani Janina masáž s kosodřevinovým gelem, sic podávaný z rukou lékárnice. To byl pohled…První zápas proti Zlínskému kraji – výhra 2:0. Druhý zápas proti Karlovarskému kraji byl nervydrásající, první set jsme profičely v náš neprospěch, pak přišel druhý dech a vyhrály druhý set, bojovný duch nás neopustil ani v závěru turnaje, našly jsme poslední zbyteček sil a tie-break jsme vyhrály. Takže v turnaji 4 výhry a 3 prohry, což je přes  počáteční anabázi vskutku dobrý výsledek,  ale celkové pořadí v turnaji – 9. místo.

Chlapi z Boskovic byli druzí a mixy z Ostrova u Macochy sedmí.

 

Sice to bylo náročné, ale víkend to byl plný zážitků, dobrého volejbalu, počasí taky vyšlo, postaráno o nás bylo dobře. Ale do schodů a ze schodů chodím jak stařa…

 

Výsledky:

 

Skupina:

Jižní Morava – Střední Čechy  0:2

Jižní Morava – Praha 0:2

Jižní Morava – Karlovarský kraj 2:0

Jižní Morava – Moravskoslezský  2:1

Jižní Morava - Plzeňský kraj                0:2

O umístění:

Jižní Morava – Zlínský kraj 2:0

Jižní Morava – Karlovarský kraj 2:1

 

 

Tak to je článek tak narychlo, dole můžete, holky, přidat vaše komentáře.

Ve fotogalerii jsou vybrané fotky, zbytek je na rajčeti, protože jich bylo hodně:

http://pumpari.rajce.idnes.cz/Drevenice_2010/

 

Náhledy fotografií ze složky Dřevěnice 2010

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

:))))

(Eva, 9. 9. 2010 15:40)

Jeli jsme tam s cílem obhájit 10.místo jihomor.žen z minulého roku a dopadli jsme o příčku líp-skvělé.Trapas to nebyl a krásně jsme si to užili. Doufám ,že to nebylo naposled a že si to zopáknem ..na tom nižším saku mě to nějak víc baví...páč tam doskočím :)

Tož gratulace aj ode mě

(Jarda Valoš, 7. 9. 2010 5:24)

Po čase mě nějak nevyšel čas sledovat letošní volejbalové Dřevěnice, nicméně doufal jsem doufal, že se to podaří i beze mě. Nezklamali jste, i když Ostrováci asi někde udělali chybu, což určitě vědí oni sami nejlíp. Babky z Poštorné? Když tak študuju tabulku, tak opravdu velká smůla, na druhou stranu ovšem opravdu výsledek, který nemá v historii jihomoravské babské repre zatím přemožitele - blahopřeju! A Boskovice, Boskovice. Honzo Bohatče! Už to nedramatizuj a ukaž, že nejlepší chlapský voliš se hraje u nás, resp. u Vás v Boskovicích. Všem aktérům ještě jednou moc a moc blahopřeju a těším se na nejbližší setkání "naživo".
JaVa

Dřevěnice 2010

(Žofka, 6. 9. 2010 19:39)

Příměte mou obrovskou gratulaci tento skvělý výsledek určite nikdo z nás co jsme doma hlídali burčák nečekla. Podle statistiky je to nejlepší výsledek jihomoravských žen v Dřevěnicích a to je přece skvělé na to co jste meli natrénované a když jste v této sestavě hráli poprvé. Příště "kapku" potrénujete a více antistresové medicíny bo kdo nemaže ten neskáče a bude to v cajku a placka bude doma. Škoda těch chlapů a končně Ostrov poznal že nejsů furt hody a je to čím dál tím v mixech těší.