Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cyklo Citonice

Jeden prodloužený víkend o letním čase je každoročně věnován poznávání luk, hájů a vinic Znojemska ze sedla bicyklu. Všichni účastníci se sjeli do Citonic ve čtvrtek večer, za zmínku stojí zajímavá posádka jednoho automobilu, kde se vešlo 5 lidí, 3 psi, 5 kol, lednička, desatero kabelí a spacáků. V pátek brzo ráno nás probudila do vrat bušící revize z úřadu práce, jestli nezaměstnáváme cizince. Do kol se šláplo něco kolem desáté směrem k rybníčku v Podmolí, kde byla první zastávka. Kontrolora jsme překecali a tak jel na svém retrobicyklu s náma. Kdo máte jen plastové nasunuté blatníky, tak si je odmontujte! To radí pán se zelenou bradou, který umí skákat kotrmelce přes řídítka. Naštěstí ve špitále ve Znojmě umí dobře vyšívat. Obdivujíc krásy národního parku Podyjí se jelo směrem na Šobes, abychom zkontrolovali, jestli nenapadla vinohrady nějaká havěť. Za naši snahu nám tam ulili pár vzorků. Další kontrola proběhla ve vinici ve Hnanicích. Jako vosy na medu, jsme se tu pro velký úspěch zdrželi déle, neboť tamní úroda byla obzvlášť vydařená. Dále po trase Šatov, Emilově rodné hroudě na potoce Daníži, s návštěvou Malovaného sklepu, vojenského bunkru a keramické dílny. Následoval oběd v obci Havraníky. Odtud směrem k obdivuhodné vyhlídce Sealsfieldův kámen, dále pak údolím do Znojma k Louckému klášteru a návrat do Citonic.

Cílem druhého dne za neustálého pronásledování tří psovodců byl Nový Hrádek, zřícenina v lesích, po trase Lukov, Horní Břečkov, Lesná, Šumná, Šimperk, Olbramkostel, Citonice. Tady stojí za zmínku cyklokros na Šimperk, který vůbec nestál zato.

 

Víkend se vydařil, pogrilovalo se maso, párky, jedl se kančí guláš, na který se přišel podívat i řezník Karel. Laďa nás překvapil novými písničkami a počastoval svými frky. Zvláštní uznání si zaslouží Jarynka, jejíž hyperaktivita a vitalita nezná mezí a my cirka o třicet let mladší mohli jen závidět. Radkovi popřejme ať rychle srůstá a příští rok opět ve zdraví.

 

Další fotky jsou na rajčeti: http://pumpari.rajce.idnes.cz/Cyklo_Citonice/

 

Fotografie

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář